Najlepsze w Polsce kapturki ścierne do manicure i pedicure – poznaj jakość z bliska 0
Najlepsze w Polsce kapturki ścierne do manicure i pedicure – poznaj jakość z bliska

Jakie są typy kapturków ściernych?

 Wyróżniamy dwa typy kapturków ściernych, które odróżniają się między sobą nośnikiem ziarna ściernego, są to:

  • Kapturki ścierne z plastikowym nośnikiem
  • Kapturki żywiczne  

Kapturki ścierne z plastikowym nośnikiem

Kapturek ścierny z plastikowym nośnikiem jest pełnowartościowym kapturkiem, który ma doskonałe właściwości ścierne. Idealnie sprawdza się w zastosowaniu do wszelkich prac w salonach kosmetycznych niewymagających użycia bardzo wysokich temperatur. Jego zalety to: wysoka jakość, wielozadaniowość, wygląd estetyczny i cena - dlatego jest najczęściej wykorzystywanym kapturkiem do manicure i pedicure w Polsce.

Wyzwaniem dla technologów produkcji firmy Filen, było opracowanie kapturka ściernego doskonałego pod względem jakości i najbardziej trwałego, przy jednoczesnym zachowaniu najniższej ceny na rynku. Po wieloletnich inwestycjach w badania technologiczne i maszyny produkcyjne udało się osiągnąć zamierzony cel. Dziś możemy się poszczycić najbardziej trwałymi kapturkami ściernymi, z którego korzystają salony kosmetyczne w całej Polsce.

Typy ziarna ściernego kapturków ściernych z plastikowym nośnikiem

Wyróżnia się dwa rodzaje ziarna ściernego kapturków ściernych na plastikowym nośniku:

  • Węglik krzemu (Czarny nasyp)
  • Elektrokorund szlachetny (Biały nasyp)

Oba rodzaje tych kapturków znajdziesz w ofercie naszego sklepu online: kapturki ścierne czarne i kapturki ścierne białe. Sklep powstał, by umożliwić salonom kosmetycznym dostępność kapturków Filen, składając zamówienie szybko wyposażysz salon w kapturki niezbędne do pracy.

Kapturki ścierne plastikowe białe

Kapturki z nośnikiem plastikowym mogą być produkowane w dowolnej granulacji i średnicy, plastikowe nośniki mogą mieć również dowolny kolor.

Kapturki ścierne żywiczne

Kapturki ścierne żywiczne to najbardziej wytrzymałe kapturki, jakie są dostępne na rynku. Ich wyjątkowa długo wytrzymałość przemawia za ich zakupem. Kapturki zużywają się dopiero wtedy, gdy zostanie wytarte całe ziarno ścierne. Kapturki żywiczne powstają na bazie nośnika nasączonego żywicą, na których nasyp jest utwardzany zwykle termicznie.

Typy ziarna ściernego kapturków żywicznych  

Wyróżnia się trzy typy ziarna ściernego kapturków żywicznych:

  • Węglik krzemu (Czarny nasyp)
  • Elektrokorund szlachetny (Brązowy nasyp)
  • Cyrkon (Zielony nasyp)

Kapturki żywiczne brązowe

Kapturki ścierne żywiczne kupisz w naszym sklepie online. Mogą być wykonane w dowolnej granulacji i średnicy. Najczęściej produkowane są w średnicy: 5mm, 7mm, 10mm, 13mm, 16mm. Im średnica kapturka jest mniejsza, tym grubszy nasyp pokrywa kapturek.

Jak dobierać granulację kapturków?

Przy wyborze granulacji kapturków ściernych należy się kierować jedną zasadą. Im delikatniejsze prace, tym delikatniejszy nasyp. Czyli jeśli salon kosmetyczny potrzebuje do prac delikatne kapturki ścierne, należy wybrać kapturki ścierne o wysokiej numeracji np. 240.

Jaka jest największa korzyść kapturków ściernych Filen?

Jakość i trwałość. Nie odnotowaliśmy ani jednej reklamacji kapturków ściernych, co jest jednoznacznym dowodem, że udało nam się opracować kapturki najlepsze pod względem jakości przy zachowaniu bardzo dobrej ceny. Można spotkać na rynku kapturki ścierne z papierowym nośnikiem pochodzące z Dalekiego Wschodu, jednakże stwarzają one zagrożenie dla zdrowia kosmetyczek i klientów, gdyż pękają przy wysokich obrotach frezarek. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo.

Zapraszamy do testowania kapturków ściernych Filen, odwiedź stronę naszego sklepu z pilniczkami i kapturkami ściernymi.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium