Kapturki ścierne do pedicure i manicure – jakie mają zalety i czy mają wady? 0
Kapturki ścierne do pedicure i manicure – jakie mają zalety i czy mają wady?

Jakie kapturki ścierne?

Kapturki ścierne zależnie od rodzaju służą do usuwania zrogowaciałej skóry, modzeli i nagniotków. Wykorzystuje się je również do pracy w trudniej dostępnych miejscach podczas zabiegów pedicure. To jednak nie jedyne ich zastosowanie. Często stosuje się je także w czasie zabiegów manicure, dokładnie do skracania płytki paznokcia, piłowania i wygładzania masy żelowej czy akrylowej. Zazwyczaj inne są kapturki do manicure, a inne do pedicure. Ich wybór jest całkiem duży. Tylko profesjonaliści potrafią je odróżnić i znają zastosowanie każdego z nich.

Wyróżnia się kapturki ścierne walcowe i stożkowe. Występują one w różnych kolorach, różnią się też ściernicą i granulacją. Aktualnie nowością na rynku są kapturki białe i czarne. Kapturki z rdzeniem plastikowym są w dodatku wodoodporne. Te wykorzystuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i podologicznych. Na szczególną uwagę zasługuje tu zastosowanie wyjątkowej technologii, która sprawia, że narzędzia te są bezpieczne w użyciu. Umożliwiają precyzyjne wykonanie zabiegu. To nowoczesne akcesoria, które wykorzystuje się zazwyczaj do ściągania paznokci hybrydowych.

Kapturki ścierne są tylko dodatkiem do urządzenia, którym jest frezarka. W połączeniu z nim i gumowymi frezami stanowią profesjonalne narzędzie do wykorzystania podczas zabiegów kosmetycznych. Dziś stosuje się je praktycznie we wszystkich profesjonalnych gabinetach. Zamawiane są wręcz w hurtowych ilościach, a to zapewne ze względu na to, iż są przeznaczone do jednorazowego użytku.

 

Zalety stosowania kapturków ściernych

  • Główną zaletą kapturków ściernych jest ich niska cena jednostkowa. Decydując się na zakup większej ilości, można automatycznie jeszcze mniej za nie zapłacić. Zależnie od jakości i certyfikacji, cena kształtuje się na poziomie 2,20 – 2,60 zł.
  • Ze względu na to, że kapturki do pedicure i manicure są jednorazowe, specjaliści wykonujący te zabiegi zapewniają swoim klientom stuprocentową higienę. Na to też pozytywnie patrzy sanepid. To wpływa jednocześnie na bezpieczeństwo podczas korzystania z tego rodzaju zabiegów.
  • Stosując kapturki ścierne, nie ma problemu z ich czyszczeniem. Nie trzeba ich dezynfekować, wystarczy tylko po zakończonym zabiegu wyrzucić do odpowiedniego pojemnika.
  • Kolejną zaletą tego typu narzędzi jest wygoda stosowania. Są skuteczne w czasie zabiegu, a mimo to nie sprawiają trudu podczas wykonywania go.

 

Czy stosowanie kapturków ma wady? Jeśli tak to jakie?

  • Praca przy użyciu kapturków ściernych jest możliwa tylko przy zastosowaniu nośników kapturków – frezów gumowych. Ze względu na to, że istnieją na rynku słabej jakości frezy, mogą butwieć i się strzępić, a znajdujące się na nich nacięte rowki znacznie utrudniają wkładanie oraz zdejmowanie kapturków. Jeżeli więc ktoś stosuje marnej jakości, tanie frezy gumowe, będzie miał problem ze stosowaniem kapturków, a to z kolei wydłuży czas wykonywania zabiegu.
  • Po każdym zakończonym już zabiegu nośnik frezów trzeba poddać dezynfekcji, a niekiedy nawet sterylizacji parowej. Niestety nie każdy nośnik się do tego nadaje, a wszystkie są w stanie to wytrzymać.

 

Podsumowując, kapturki ścierne mają szerokie zastosowanie w zabiegach manicure i pedicure. To zapewne dlatego, że wyróżnia się ich różne rodzaje, różnią się też ściernicą i granulacją. Wybór jest bardzo duży. Każdy, kto oferuje tego typu zabiegi, doskonale wie, które wybrać. Stawiając na wysoką jakość, można mieć pewność, że akcesoria te przydadzą się i to niejednokrotnie. Umiejętne ich zastosowanie ułatwi pracę podczas zabiegu, a także sprawi, że jego jakość znacznie wzrośnie.

 W naszej firmie produkujemy kapturki wysokiej jakości, z najlepszych materiałów. Sprawdź naszą pełną ofertę kapturków do manicure. Są bardzo trwałe, starczają do wielu zabiegów. Od niedawna dostępne są w kolorze białym i czarnym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium