Pilniczki do paznokci – które wybrać? Czytaj nasz poradnik i poznaj rodzaje 0
Pilniczki do paznokci – które wybrać? Czytaj nasz poradnik i poznaj rodzaje

Przede wszystkim pilniczki do paznokci przeznaczone są do skracania paznokci oraz do nadawania im właściwego kształtu. Na rynku dostępne są różnorodne pilniczki do paznokci, jak papierowe, szklane oraz metalowe. Tych dwóch ostatnich nie znajdziesz w naszej ofercie, z uwagi na fakt iż bardzo niszczą one płytkę paznokcia i z tego względu raczej nie stosowane są one w dobrych gabinetach kosmetycznych. Najlepsze są pilniczki papierowe, piankowe i bloki.

Granulacje pilniczków do paznokci

 

Każdy pilniczek do paznokci różni się między sobą przede wszystkim  stopniem granulacji. Czy jest granulacja? Jest to poziom nasycenia pilniczka ilością ziarenek ściernych. Ze względu na to, do czego dany pilniczek jest przeznaczony jego granulacja powinna być inna. Im wyższa ziarnistość pilniczka do paznokci, tym jest on bardziej szorstki, czyli służy do skracania płytki paznokcia oraz paznokci żelowych, czy akrylowych. Im mniejsza granulacja, tym pilniczek jest łagodniejszy, czyli ten o najniższej granulacji, to przykładowo blok polerski, który wykorzystywany jest do polerowania płytki paznokcia. Do naturalnych paznokci stosowane są pilniki o granulacji do 180/240. Poniżej przedstawiamy odpowiednio poziomy granulacji pilniczków i ich zastosowanie, i tak mamy:

Pilniczki o granulacji 80/100. Są to pilniczki do paznokci, które przeznaczone są do piłowania każdego typu paznokcia, od  naturalnych, po paznokcie żelowe, hybrydowe i akrylowe. Są one dość ostre, dlatego należy ostrożnie ich używać, aby nie popsuć kształtu paznokcia

Pilniczki o granulacji 100/180 to pilniki typowo przeznaczone do nadawania paznokciom kształtu. Są one na tyle ostre, że mogą delikatnie skracać płytkę paznokcia i jednocześnie nadawać paznokciom odpowiedni kształt. Tego typu pilniki są odpowiednie dla każdego paznokcia.

Pilniczki o granulacji 180/240 to pilniczki przeinaczone do wyrównywania nierówności płytki paznokcia, służą one także do poprawiania kształtów po wykonaniu paznokci hybrydowych, czy też innego typu paznokci.

Pilniczki o granulacji 240/320 to pilniki polerujące, które wykorzystywane są do polerowania płytki paznokcia. Ich stosowanie znacząco poprawia wygląd paznokcia, dzięki któremu staje się błyszczący i sprawia wrażenie nałożenia bezbarwnego lakieru na płytkę paznokcia.

 Patrząc na etapy obróbki paznokcia, na samym początku, czyli w pierwszym kroku stosowane są pilniki o niskim poziomie granulacji, czyli te 80/100, kolejno stosowane są pilniki o wyższym poziomie granulacji.

 

Rodzaje pilniczków do paznokci

 

Na rynku dostępne są różne typy pilników do paznokci, ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Niegdyś dostępne były na rynku pilniki metalowe, które niestety szybko otrzymały etykietę złych pilników niszczących naturalną płytkę paznokcia. Dziś jeszcze można je spotkać w niektórych drogeriach kosmetycznych, jednakże nie zalecamy ich stosowania. Najpowszechniej dostępnymi pilnikami do paznokcia są pilniczki papierowe i piankowe, a także bloki ścierne, poznaj je: 

Pilniki papierowe są klasycznymi pilnikami, które są najbardziej trwałe i wygodne w używaniu. My produkujemy pilniki w dwóch wersjach: standard oraz premium. Wszystkie pilniki mają bardzo wysoką wytrzymałość, są wykonane w nowej technologii, polegającej na wykorzystaniu stearynianu, dzięki czemu ziarna korundowe podczas piłowania nie zbierają się w grudki.

 Pilniki piankowe są bardzo wygodnymi pilniczkami. Ich używanie jest przyjemne, a jednocześnie są one bardzo trwałe. Dostępne są one w bardzo ciekawych kolorach, takich jak żółty, niebieski, różowy, a także w wielu kształtach. Są one produkowane z poziomem granulacji 100 – 600, czyli służą i do skracania i do polerowania płytki paznokcia.  

Bloki ścierne i bloki polerskie to najnowszy rodzaj pilników. Są to zazwyczaj czterostronne pilniki, jednak zdarzają się również pilniki dwustronne. Te o niskim poziomie ziarnistości wykorzystywane są skracania paznokcia, a także do wyrównywania płytki, a te o wysokiej granulacji to nic innego jak bloki polerujące. Dzięki temu, że blok posiada, aż z czterech stron pasek polerujący mają one bardzo długą wytrzymałość.

 

Frezarki do paznokci i kapturki

  W salonach kosmetycznych wykorzystywane są elektryczne pilniki do paznokci. To nic innego jak frezarki, które wyposażane są w kapturki do frezarek lub inne frezy. Frezarki to nieodłączne wyposażenie każdego gabinetu kosmetycznego, gdyż są one częściej stosowane do zabiegów manicure i pedicure niż same pilniki.

Po frezarki sięga się, gdy należy zdjąć hybrydę, gdy należy pozbyć się skórek i gdy trzeba nadać paznokciom odpowiednią formę. Dlatego też kupując frezarkę warto zainwestować w dobry i niezawodny sprzęt. Jednak frezarka to nie wszystko, ważne są kapturki ścierne. Na rynku dostępne jest wiele tanich kapturków ściernych do frezarek, jednak ich żywotność jest bardzo niska. Jesteśmy specjalistami w produkcji kapturków ściernych, cechuje je bardzo wysoka jakość, mają bardzo atrakcyjną cenę i przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i starczają na bardzo długo. Produkujemy wiele poziomów granulacji i wiele atrakcyjnych kolorów, zobacz nasze kapturki ścierne.

Kształty pilników do paznokci

 Pilniki do paznokci różnią się między sobą kształtem. Każdy z nich może mieć różny poziom ziarnistości, jednak kształt zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Niektórzy lubią pracować tylko i wyłącznie z prostymi pilniczkami, inni z bananami, a jeszcze inni z pilnikami karo. Produkujemy pilniki do paznokci w następujących kształtach: banan, płytka, prosty, karo, półksiężyc, łódka i elipsa.

Produkujemy także krótkie pilniczki, które idealnie nadają się na prezent dla klientki salonu kosmetycznego, takie pilniczki zawsze warto mieć pod ręką w torebce.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium